Spaghetti s pestem

Spaghetti al pesto

Tohle jídlo je naprosto jednoduché. To ale neznamená, že není dobré. Je přímo výtečné, pokud použijete dobré pesto, nejlepší pesto je samozřejmě vaše domácí. Udělejte si janovské pesto podle mého receptu, můžete ho mít schované v lednici několik týdnů a bude se vám hodit do tolika dobrých jídel.

Místo špaget můžete použít jiné těstoviny, klidně zvolte farfalle, linguine, tagliatelle, taglierini, fettuccine aj. Použijte ideálně pecorino nebo parmezán nebo mix obou sýrů. Pesto by nemělo projít tepelnou úpravou, proto se v něm horké těstoviny jen promíchají s trochou vody, ve které se těstoviny


2 porce

  • čerstvé spaghetti dle receptu na domácí těstoviny nebo 160 g sušených spaghetti
  • 4 lžíce pesta
  • extra panenský olivový olej
  • sůl
  • pecorino nebo parmezán nebo mix obou

Dejte vařit těstoviny do řádně osolené vroucí vody. Těstoviny kupované vařte dle návodu, domácí vařte jen chvíli (minutu až dvě, dle tloušťky těstovin). Pesto dejte do mísy, přidejte pasta uvařené al dente, přidejte pár lžic vody, ve které se vařily těstoviny. Promíchejte, dochuťte solí, pokud je to třeba. Pamatujte, že těstoviny by neměly být nikdy suché. Pokud tak je, přidejte ještě pár lžic vody z těstovin, posypejte sýrem a zakápněte olivovým olejem. Podávejte.

Vytisknout recept

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *